Aylık Bülten – Ağustos 2016

aylikbultenheaderBu ay Özgür Yazılım dünyasından derlediğimiz haberler:


Jenkins 2’nin ilk LTS sürümü yayınlandı

jenkins2

Jenkins 2’nin çıkmasından üç ay sonra Jenkins 2.7.1 sürümünü de LTS olarak duyurdu. Yeni LTS’nin çıkışıyla beraber Jenkins 1.x sürümleri de resmi olarak hayatının sonuna gelmiş oldu. Kararlı ve uzun zaman destekli Jenkins 2.7.1’e kullanıcıların göçü başladı.

Detaylı Bilgi


Nexus 3’ün Goga’ya entegrasyon çalışmaları başladı

nexus

Sonatype, yerel depo sunucusu Nexus’un 3 sürümünü yayınladı. Yeni sürümle beraber performans geliştirmeleri yapılan Nexus’ta, eski formatların yanısıra artık Docker ve Bower depoları da destekliyor. Nexus 3’ün Goga Yazılım Yaşam Döngüsü ürünümüze katılması için çalışmalarımız başladı.

Detaylı Bilgi


Koding Gitlab’a entegre oluyor

 kodinggitlab

Koding, online IDE’sinin kodlarını açtığını duyurdu. Gitlab’a entegrasyon için çalışmalar iki tarafta devam ederken Gitlab’ın 22 Ağustos’ta beklenen yeni sürümünde Koding entegrasyonu ile gelmesi bekleniyor.

Detaylı Bilgi


wp-cli’a SSH desteği geldi

wpcli

WordPress yönetiminde kolaylık sağlayan komut satırı aracı wp-cli 0.24 sürümünü duyurdu. Yeni sürümde en dikkat çeken özellik wp-cli ile uzak bir WordPress kurulumunu yönetmeye imkan veren –ssh parametresi oldu.

Detaylı Bilgi


Sistem Yöneticileri Günü’nü kutladık

sysadminday

Dünya Sistem Yöneticileri Günü 29 Temmuz’da kutlandı. Bilişim dünyası Twitter’da SysAdminDay etiketiyle eğlenceli paylaşımlar yaptı.

Detaylı Bilgi

footerhr

Aylık bültenin her ay e-posta kutuna gelmesini ister misin?